محصولات پوما ( Puma )

puma_banner

پوما ( Puma ) در سال 1948 توسط رودلف داسلر تاسیس شد. رودلف و برادرش آدولف در سال 1924 در آلمان کارخانه کفش برادران داسلر را تاسیس کردند ، اما در سال 1948 تصمیم گرفتند تا از یکدیگر جدا شوند و هر یک کمپانی خود را راه اندازی نماید. آلدولف داسلر آدیداس را به نام خود ثبت نمود و رودلف داسلر نیز کمپانی رودا را تاسیس کرد و هر یک با رقابت با دیگری شروع به فعالیت نمودند. رودلف پس از مدت اندکی نام کمپانی خود را به پوما تغییر داد. پوما نام پوزپلنگ امریکایی است که به دلیل سرعت بالایی که دارد نام آن برای این کمپانی انتخاب شده است. برادران داسلر تا زمان مرگشان با هم آشتی نکردند و رقابت شدید آنها از روز نخست جدایی تا آخرین لحظه حیاتشان ادامه داشت. 
امروز پوما یک کمپانی آلمانی چند ملیتی است که در زمینه محصولات ورزشی فعالیت دارد. هم‌اکنون پوما دارای بیش از 3000 کارمند در سراسر جهان است و محصولات خود را از طریق نمایندگی‌های رسمی خود در 80 کشور جهان عرضه می‌کند. در سال 2003 میزان سود پوما 1240 میلیون یورو اعلام شد. جدیدترین و محبوب ترین کلکسیون های پوما در دهه اخیر را می توان پوما ترینومیک ، پوما فنتی ، پوما ریحانا و پوما فراری دانست که عمده محصولات این کلکسیون ها را نیز کفش پوما تشکیل می دهد. 

در فروشگاه ارشاکو محصولات پوما اصل با قیمت مناسب عرضه می گردد. 

پوما در سال 1986 وارد بازار سهام شد و از آن پس در فهرست بورس‌های فرانکفورت و مونیخ قرار گرفت. در می 1989 ، آرمین داسلر، پسر رودلف، و جرد داسلر با فروش 73 درصد از سهام خود در پوما به شرکت سوئیسی کوسا لیبرمن موافقت کردند. در آوریل 2007 ، شرکت فرانسوی کرینگ خرید 27 درصد از سهام پوما را اعلام کرد که مسیر این شرکت برای خرید کامل پوما را هموار می‌کرد. از آن سال، کرینگ 62.1  درصد از سهام پوما را خریداری کرد اما به رغم مالکیت عمده سهام، پوما همچنان شرکتی مستقل باقی‌مانده‌است.


بیشتر
نمایش 1 - 1 از 1 آیتم
نمایش 1 - 1 از 1 آیتم

منو

مقایسه 0
021-55591338