محصولات مایکروسافت (Microsoft)

Microsoft-Banner

مایکروسافت (Microsoft) مخفف کلمه Microcomputer Software، توسط بیل گیتس با هدف نوشتن و توسعه نرم افزارهای میکرو کامپیوترها نام گذاری شده است. پائول آلن و بیل گیتس،از دوران کودکی با یکدیگر دوست بودند و از همان زمان اشتیاقی خواص برای برنامه نویسی را در درون خود به همراه داشتند. آن دو همواره در پی راهی برا کسب درآمد از این طریق بودند و تا در سال 1975 سامانه‌ های تله میتری (MITS) به نام آلتیر 8800 از شرکت میکرو تولید شد و آلن به فکر نوشتن برنامه های بیسیک برای این کمپانی افتاد.
کمپانی آلتیر توسط یک مهندس بازنشسته ی نیروی هوایی امریکا تاسیس شده بود و پس از مطرح نمودن پیشنهاد آلن و پیگری بیل گیتس برای استخدام، سر انجام آن دو به این کمپانی پیوستند. آلن به عنوان شبیه ساز و گیتس به عنوان مترجم در آلتیر شروع به کار کردند.
پس از موفقیت در تولید Basic و تولید میکرو دستگاه آتاری Basic سرانجام در تاریخ چهارم آوریل 1975 ، شرکت مایکروسافت با مدیر عاملی بیل گیتس تأسیس شد.
امروز مایکروسافت یک کمپانی چندملیتی کامپیوتری امریکایی است که دفتر مرکزی آن در ردموند واشینگتن واقع شده و بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده ی نرم افزار در جهان محسوب می گردد. این کمپاننی به تولید محصولات چندرسانه ای و ارائه ی خدمات پست الکترونیکی نیز پرداخته است. 
اولین کنسول بازی این کمپانی با نام ایکس باکس در اوایا قرن بیست و یک رو نمایی شد و در نوامبر سال 2005 ، مایکروسافت دومین کنسول بازی خود را با نام ایکس باکس 360 معرفی کرد. مایکروسافت که در زمینه ی کنسول های بازی با ایکس باکس تجربه ی خوبی به دست آورده بود ، در نسخه ی جدید کنسولی بسیار کامل تر و بهتر را رو نمایی کرد. مایکروسافت در سال 2016 نسخه ی جدیدتری از کنسول های بازی خود را با نام ایکس باکس وان به بازار عرضه نموده است.
در فروشگاه ارشاکو کنسول بازی مایکروسافت اصل با قیمت مناسب عرضه می گردد. 

مایکروسافت در سال 1980 نخستین سیستم عامل خود را با نام زینکس به بازار معرفی نمود  و پس از آن سیستم عامل MS-DOS را تولید کرد. مذاکرات این شرکت با تحقیقات دیجیتال با شکست مواجه شد و و در نهایت در نوامبر همان سال سیستم عامل CP/M تولید کرد که در آینده در کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گرفت. این نخستین موفقیت مایروسافت بود که توانست پس از آن 210 شرکت را خریداری نموده و یک بخش چاپ نشریه را نیز به نام خود تولید نماید. پائول آلن در فوریه همان سال پس از ابتلا به بیماری هوجکین استعفا داد و بیل گیتس را با مایکروسافت تنها گذاشت.
در آگوست 1977 ، مایکروسافت با مجله اسکی در ژاپن توافق کرد و در نتیجه اولین دفتر بین‌المللی خود را در ژاپن تأسیس کرد. از سال 1979 نیز به مقر کنونی اش در واشینگتن نقل مکان نمود.

بیشتر
نمایش 1 - 1 از 1 آیتم
نمایش 1 - 1 از 1 آیتم

منو

مقایسه 0
021-55591338