شاخه‌ها

محصولات بنتون (Benetton)

Benetton_banner1

بنتون (Benetton) یک برند لوکس ایتالیایی است که نخستین بار در سال 1965 توسط سه برادر و یک خواهر از خانواده بنتون تاسیس شد. لوچیانو ، برادر بزرگ تر ، در بازار رو به رشد لباس های رنگارنگ تصمیم گرفت تا شانس خود را در این بازار امتحان کند . او یک ماشین بافندگی خرید و شروع به تولید ژاکت های بافتی نمود. او لباس های خود را بر پشت دوچرخه اش به فروش می رساند. پس از فروش بسیار خوب اولین مجموعه از ژاکت ها ، لوچیانو از خواهرش گیلیانا و دو برادر کوچکترش گیلبرتو و کارلو دعوت به همکاری کرد و پیشنهاد تاسیس این برند خانوادگی را مطرح نمود. در سال 1966 آنها اولین فروشگاه خود را در Belluno افتتاح کردند و تنها سه سال بعد فروشگاهی را در پاریس نیز به نمایندگی رسمی محصولات بنتون اختصاص دادند. در دهه 70 میلادی مجموعه لباس های رنگارنگ بنتون در بسیاری از کشورهای جهان به فروش می رسید. بنتون در سال 1987 نخستین عطر خود را با نام ادکلن زنانه بنتون کالرز معرفی کرد. این برند تا کنون بیش از 64 عطر و ادکلن را در مجموعه خود وارد کرده که در این بین می توان به محصولاتی چون ادکلن بنتون نرو مردانه ، عطر بنتون اسپرت کلد، ادکلن بنتون بیانکو زنانه و عطر زنانه بنتون یونایتد دریمز لیو فیری ( ادکلن بنتون سبز ) ، به عنوان محبوب ترین های این برند اشاره کرد. 

در فروشگاه ارشاکو عطر و ادکلن بنتون اصل با قیمت مناسب عرضه می شود.  

بنتون از دهه 1980 یک شیوه بسیار منحصر به فرد را برای تبلیغاتش در پیش گرفت که با همکاری الیورو توسکانی به عنوان عکاس و مشاور تبلیغاتی اجرا شد. از آن زمان نام یونایتد کالرز در برند اضافه شد و مجموعه ای از تصاویر بحث برانگیز سیاسی و اجتماعی را پدید آورد. از جنجالی ترین عکس های تبلیغاتی آن می توان به عکس هایی از یک مرد با ایدز در بستر مرگ، یک نوزاد تازه متولد شده که هنوز در خون دیده می شود، زندانیان ربوده شده از زندان  و شلوار سوارخ شده با گلوله از یک سرباز کشته شده در جنگ بوسنی اشاره کرد. توسکانی در سال 2000 بازنشسته شد اما کمپین بنتون در زمینه فعالیت های سیاسی اجتماعی در قرن 21 نیز ادامه یافت. عکسی که در آن سران کشورها یکدیگرا می بوسند در سال 2011 یکی دیگر از تبلیغات بی رحمانه ای بود که بنتون در راستای اهداف خود استفاده نمود و عنوان داشت که این راه همچنان ادامه دارد. 


امروز بنتون در زمینه پوشاک کودک و نوجوان نیز فعالیت داشته و برندهایی چون سیسلی و پلی لایف نیز از زیرمجموعه های او به شمار می آیند. 

بیشتر
در صفحه
نمایش 1 - 16 از 32 آیتم
نمایش 1 - 16 از 32 آیتم

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0